uydu frekans haber
 
HomeHome  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log in  

Share | 
 

  El Cezire, Türkiye’de de yayıncılığa adım attı.

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
KULLANICI İSMİ
Yönetici
Yönetici

12
uyduhaber
34

PROFİL BİLGİLERİ
Mesaj sayisi : 373
Rep puani : 1102
Rep gücü : 6
Join date : 2010-08-14
Age : 31

İLETİŞİM
View user profile http://frekans.forumotion.com

 El Cezire, Türkiye’de de yayıncılığa adım attı.  Vide
PostSubject: El Cezire, Türkiye’de de yayıncılığa adım attı.  El Cezire, Türkiye’de de yayıncılığa adım attı.  Empty4/2/2011, 23:53

**
Ersin Çelik'in haberi
40 Ülke ve 70 noktada yayın yapan medya devi El Cezire, Türkiye’de de yayıncılığa adım attı. TMSF’nin elinde olan Cine 5 televizyonunun ihalesine giren ve 40.5 milyon dolarlık teklifnin onaylanmasını bekleyen El Cezire Türk, Türkiye’deki haberciliğe yeni bir soluk getirmenin amacında.

El Cezire Türk’ün resmen kurulduğu bugün yapılan basın toplantısında ilan edildi. Türk ortak Vural Ak ile Ehab Alshihabi düzenledikleri basın toplantısında El Cezire Türk’ün kuruluş aşaması ve bundan sonraki süreç hakkında bilgi verdi.

El Cezire Türk’le birlikte medya sektörüne de giren İşadamı Vural Ak, amaçlarının Türkiye’den tüm dünyaya ve dünyadan Türkiye’ye aracı olmadan şeffaf yayı n yapmak olduğunu kaydetti.

ALT YAPIMIZ TÜRKİYE’DEN ÇOK İLERİDE

El Cezire’nin küresel anlamda en büyük haber kanalı olduğunu ve şeffaf yayınclığını son Tunus ve Mısır olaylarında tüm dünyaya gösterdiklerini belirten Vural Ak, neden Cine 5’i almayı tercih ettiklerine de açıklık getirdi. Daha önce bir kaç televizyon kanalı ile görüştüklerini, Cine 5’in karasal yayın hakkının çok geniş olduğu için tercih ettiklerini ama Cine 5’in teknik anlamda ise çok geride kaldığına vurgu yapan Vural Al, “Sadece lisans hakkını almış olacağız. El Cezire’nin teknik alt yapısı Türkiye’deki tüm televizyonlardan çok ileride, bu anlamda da yayıncılığa kalite getireceğimizi umuyorum” dedi.

YAYIN EN GEÇ AĞUSTOS’TA, 600 KİŞİYE İŞ

Maniplasyona izin vermeden, hiç bir aracı olmadan habercilik yapmayı planladıklarının altını çizen El Cezire Türk’ün Türk ortağı Ak, TMSF, RTÜK ve Rekabet Kurulu’ndan Cine 5’in satışı için için onay beklendiğini bunun da 4 ay süreceği ön görüsünden hareketle en geç Haziran ile Ağustos ayları arasında tam anlamıyla yayına başlayacakları bilgisini verdi. Ak, bu sürede teknik alt yapıyı kurup personel alımına da başlayacaklarını ve ilk etapta 300 kişiyi işe aldıktan sona bu rakamı 600’e çıkaracaklarını söyledi.

SPOR KANALI YOLDA

El Cezire’nin son Dünya Kupası’na 3 boyutlu maç yayınlarıyla bir ilki gerçekleştirdiğini ve 2020 yılında Katar’da yapılacak olan Dünya Kupası maçları için de şimdiden hazırlıklar yapmaya başladıklarını aktaran Vural Ak, Türkiye’de de ayrı bir spor kanalı kuracaklarını da belirtti.

LOGOSU NASIL OLACAK

Vural Ak, EL Cezire Türk’ün logosunun nasıl olacağı şeklindeki bir soruya da “Logo hazırlanıyor. Kurumsal kimliğimizi yansıtmak için en kısa zamanda kamuoyuna ilan edilecek. El Cezire’nin küresel logosundan kopuk olmayacak” şeklinde cevap verdi.
(Haber 7)
**
 

El Cezire, Türkiye’de de yayıncılığa adım attı.

View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: Frekanslar :: Uydular İle İlgili Haber Ve Bilgiler-