uydu frekans haber
 
HomeHome  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log in  

Share | 
 

 Seks bağımlılığı rehabilitasyonlarına yoğun ilgi

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
KULLANICI İSMİ
Editör
Editör

12
avatar
34

PROFİL BİLGİLERİ
Takim : Gs
Nerden : Adiyaman
Meslek : yazar
Mesaj sayisi : 497
Rep puani : 1488
Rep gücü : 3
Join date : 2010-08-20
Age : 38

İLETİŞİM
View user profile http://frekans.forumotion.com

PostSubject: Seks bağımlılığı rehabilitasyonlarına yoğun ilgi 21/11/2010, 04:35

**
Los Angeles Times gazetesinde yer alan kapsamlı değerlendirme; 'seks bağımlığıı terapisi' konusunda adını ilk kez 1997 yılında duyuran terapist Alexandra Katehakis'den bahsediyor.
Bundan 14 yıl önce bu işi yürüten kişilerin sayısı bir elin parmaklarını geçmezken, 'seks bağımlılığı terapisi' Amerika'da giderek yıldızı parlayan bir sektöre dönüştü. Bu sürecin oluşmasında, ünlülerin yaşadığı seks skandallarını etkisi büyük ve terapistler de bu gerçeği kabul ediyorlar.
Lisanslı bir evlilik danışmanı ve aile terapisti plan Katehakis'in Los Angeles'ta yüzlerce sayıda rakibi var. Kendisi ise 'Salıklı Cİnsel Yaşam Merkezi' adlı bir kuruluşu işletiyor ve "Ünlülerin seks skandalları olmasa, bu işi bu kadar büyütemezdim" diyor.
Bu konuda artan talep, özellikle Los Angeles civarında pek çok özel kliniğin ve merkezin kurulmasına yol açmış durumda. Bu kuruluşlar varlıklı müşteriler için özel terapi grupları oluştururken, maddi durumu itibarıyla daha alt konumlarda yer alanlar içinse iki haftalık özel progrmlar uyguluyarak "sağlıklı seks alışkanlıklarının oluşturulmasına yardımcı olduklarını iddia ediyorlar.
Diğer yandan, 'seks bağımlılığı' henüz 'bir hastalık' olarak resmen tescil edilmediği için, bu 'tedavi'nin masraflarının karşılanması konusunda sigorta şirketleri ve kamu sağlık kuruluşları henüz net bir plan oluşturmuş değiller.
Boston bölgesinde 'kompülsif cinsel bozukluk' konusunda uzman bir psikyatr olarak çalışan Dr. Martin Kafka "Hangi cinsel davranaışların sağlıksız ve tedavi edilmesi gereken' davranışlar lduğu konusunda bilim camiasında kesinleşmiş bir görüş birliği henüz oluşmadı. Ancak önümüzdeki on yıl içinde klinik deneyler ve verilerin analiziyle oluşturulmuş bir takım değerlendirmeler ışığında, 'seks bağımlılığı' konusunun hangi derecede bir psikolojik rahatsızlık sayılması gerektiği konusunda daha geniş bir konsensüs oluşacaktır. O zaman, tıpkı uyuşturucu madde bağımlılığı konusunda nasıl sağlık politikaları belirleniyorsa, seks bağımlılığı konusunda da standartlar ortaya çıkar" yorumunda bulunuyor.
Kaliforniya'da ise bu konuda herhangi bir kafa karışıklığı yok. Onlara göre 'seks bağımlılığı' denen şeyin ne olduğu ve nasıl tanımlandığı gayet açık. İşte bu nedenle de 'seks terapistlerinin' sayuısnın Kaliforniya'da giderek artmasına şaşmamak gerekiyor.
Seks terapisi konusunda uzman olduğunu söyleyen klinik ve merkezlerin müşterileri ise Internet üzerindeki forumlarda görüş bildirerek kendi aralarında bir iletişim ve reklam ağını çoktan oluşturmuş durumda.

haberturk.com
**
 

Seks bağımlılığı rehabilitasyonlarına yoğun ilgi

View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: Serbest paylasim :: Sağlık,güzellik,cilt vs-