uydu frekans haber
 
HomeHome  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log in  

Share | 
 

 'Rakiplere turizm fonu Türkiye’yi zora sokar'

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
KULLANICI İSMİ
Editör
Editör

12
merakliyiz
34

PROFİL BİLGİLERİ
Takim : Gs
Nerden : Adiyaman
Meslek : yazar
Mesaj sayisi : 497
Rep puani : 1488
Rep gücü : 3
Join date : 2010-08-20
Age : 39

İLETİŞİM
View user profile http://frekans.forumotion.com

PostSubject: 'Rakiplere turizm fonu Türkiye’yi zora sokar' 1/11/2010, 19:12

**
Bu yılın sonunda gelen turist sayısında rekor kırması beklenen Türk turizm sektörünü gelecek yıl AB’den alacakları yardımla ekonomik krizden başını kaldıracak rakip turizm ülkelerinin zorlaması bekleniyor. Yetkililer Türkiye’nin turizmde gözünü açıp gerekli önlemleri alması gerektiğini ifade ediyorlar.

Ela Quality Resort Hoteli’nin Genel Koordinatörü Vadi Karatopraklı, Avrupa Birliği’nin küresel ekonomik kriz nedeniyle turizmde sıkıntı yaşayan Yunanistan, İspanya ve Portekiz gibi ülkelerin kullanımına yönelik 14 milyar Euro fon ayırdığını, bunun 2011 yılında kullanılmasının planlandığını söyledi.

Karatopraklı, “Bizim iki yıldır adeta uyuttuğumuz rakiplerimiz Yunanistan ile İspanya ve Portekiz gibi ülkeler şimdi uyanarak adeta bize yumruk atacak seviyeye gelecekler. 14 milyar Euro’luk fondan tesis yenilemesinden personel giderlerine, enerjiden havayolu şirketlerine kadar teşvikler alacaklar. Biz buna karşı sektör olarak ciddi şekilde hazırlanmalıyız” dedi. Karatopraklı, bu fonun rakip ülkelere büyük fırsatlar sağlayacağını ve Türkiye ile aralarındaki fiyat farkını kapatabileceklerini söyledi.

2010’un rekor yılı olarak anılan 2008 yılını aratmayacak şekilde başarılı geçtiğine dikkat çeken Karatopraklı, “Bizim bugünkü pozisyonumuzu koruyabilmemiz için süreci çok iyi analiz etmemiz lazım. Turizm için sadece fuarlara gidip kontrat yapmak yeterli olmaz” diye konuştu.

GAZETE HABERTURK- HT EKONOMİ
**
 

'Rakiplere turizm fonu Türkiye’yi zora sokar'

View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: Gezi ve eglence :: Turizm-