uydu frekans haber
 
HomeHome  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log in  

Share | 
 

 27. Ulusal Bilişim Kurultayı başladı...

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
KULLANICI İSMİ
Yönetici
Yönetici

12
uyduhaber
34

PROFİL BİLGİLERİ
Mesaj sayisi : 373
Rep puani : 1102
Rep gücü : 6
Join date : 2010-08-14
Age : 31

İLETİŞİM
View user profile http://frekans.forumotion.com

27. Ulusal Bilişim Kurultayı başladı...  Vide
PostSubject: 27. Ulusal Bilişim Kurultayı başladı... 27. Ulusal Bilişim Kurultayı başladı...  Empty24/9/2010, 05:36

**
Acarer’den Türksat’a Teşekkür

27. Ulusal Bilişim Kurultayı başladı...  IMG_001

Türkiye Bilişim Derneği tarafından düzenlenen ve Türksat A.Ş.’nin ‘Kurumsal Sponsor’ olduğu 27. Ulusal Bilişim Kurultayı, 22 Eylül 2010 Çarşamba günü Ankara’da başladı. Kurultay’ın açılışında bir konuşma yapan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Dr. Tayfun Acarer, Türksat A.Ş.’nin yürüttüğü bilişim içerikli büyük projelerin hayata geçirilmesi öncesinde sektörün sivil toplum örgütleri ile yapmakta olduğu diyalog ve işbirliğinden dolayı şirketimiz Genel Müdürü Dr. Özkan Dalbay’a teşekkürlerini iletti.

Kurum olarak, BTK’nın sektöründeki işlevini ‘katalizör’ olarak tanımlayan Dr. Acarer, bilişimin ülkenin kalkınmasında önemli bir işleve sahip olduğuna işaret ederken, ‘Türkiye’deki bilim ve teknolojideki düzenleme çalışmalarında, Türkiye’de yapılan yatırımların en az % 50’sinin yerli bilişim şirketleriyle yapmak yönünde ilke kararlarımız var. Türkiye’deki bilişim yazılım hizmetlerinin hizmet kalemi değil de sanayi üretimi olarak değerlendirilmesini istiyoruz. Biz, bilişimi ülkemizde ayrıcalıklı sektör olarak görüyoruz’ dedi.

27. Ulusal Bilişim Kurultayı başladı...  IMG_002

Türkiye Bilişim Derneği Başkanı Doç. Dr. Turhan Menteş, program açılışında yaptığı konuşmada, sektörün rekabet serbestisinin sağlanması, vergi oranlarının indirilmesini, yasal düzenlemelerin, internet erişimini, kullanıcı sayı ve süresini artırıcı nitelikte olmasının gereğine işaret etti. Son dönemde yapılan elektronik haberleşme yasası, e-imza yasası gibi düzenlemelere dikkat çeken Menteş, ‘Bilişim Suçlarını düzenleyen yasal düzenlemelerle birlikte kişisel bilgilerin korunmasına ilişkin yasal düzenlemelerin de bir an önce çıkarılmasını bekliyoruz. Kurultayımıza sponsor, katılımcı, tebliğci olarak katkı veren tüm kurum, kuruluşlara, bilim ve sektör insanlarına teşekkür ederim’ dedi.

Programın birinci gününde ‘Çağrılı konuşmacılar’ bölümünde Amerika Beyaz Saray’ın bilişim danışmanı Prof. Dr. Peter Levin ve İstanbul Oyuncak Müzesi Müdürü Sunay Akın söz aldılar. İlk günkü programda Prof. Dr. Bülent Sankur’a bilişim konusundaki çalışmaları konusunda ‘Yaşam Boyu Başarı’ ödülü verildi.

27. Ulusal Bilişim Kurultayı’na Türksat A.Ş. Genel Müdürü Dr. Özkan Dalbay, Genel Müdür Yardımcılarımızdan Dr. Ahmet Kaplan katıldılar. Programın 24 Eylül 2010 Cuma saat 16.00-17.30 saatleri arasında düzenlenecek olan ‘Bilgi Güvenliği Farkındalığı Ama Nasıl?’ konulu oturumunda Türksat A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Dr. Ahmet Kaplan konuşmacı olarak yer alacak. Aynı gün ve aynı saatteki ‘Kamu Bilişim Projeleri ve Bilgi Güvenliği’ konulu ayrı bir oturumda da Türksat A.Ş. Proje Yönetim ve Yazılım Geliştirme Direktörü Yasin Kahramaner konuşma yapacak.

turksat**
 

27. Ulusal Bilişim Kurultayı başladı...

View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: Frekanslar :: Uydular İle İlgili Haber Ve Bilgiler-