uydu frekans haber
 
HomeHome  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log in  

Share | 
 

 TRT Vericisi Sorun Oldu

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
KULLANICI İSMİ
Yönetici
Yönetici

12
avatar
34

PROFİL BİLGİLERİ
Mesaj sayisi : 373
Rep puani : 1102
Rep gücü : 6
Join date : 2010-08-14
Age : 30

İLETİŞİM
View user profile http://frekans.forumotion.com

PostSubject: TRT Vericisi Sorun Oldu 16/9/2010, 01:59

**
Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Farabi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Tevfik Özlü, hastanenin yakınında bulunan TRT radyo vericisinde zaman zaman artan dalga yoğunluğu nedeniyle hastanedeki elektronik cihazlarda sorun yaşandığını söyledi.Özlü, hastanelerinin yakınında TRT'ye ait radyo vericisi bulunduğunu belirtti.Bu vericinin dalga yoğunluğundan bazen hastanedeki cihazların etkilendiğini ifade eden Özlü, zaman zaman artan dalga yoğunluğu nedeniyle hastanenin doğum, yenidoğan yoğun bakım, kardiyoloji, nöroloji, kulak burun boğaz başta olmak üzere bir çok servisindeki elektronik cihazlarda parazit oluştuğunu bildirdi.
Son olarak doğum servisindeki bir hastanın ölçümleri sırasında böyle bir sorun yaşandığını anlatan Özlü, 'Bu durumdan doktorlar da tedirgin oluyor. Cihazlardan tam verim alınamıyor. Doktor tanı koyma ve tedavi uygulamada endişeleniyor. Son olarak doğum servisimiz bu sorunu bize iletti. Biz de Rektörlüğümüzü ve İl Sağlık Müdürlüğünü bilgilendirdik. Şu anda hastanemizin doğum servisinin kapatılması söz konusu değil, tedavi gören hastalarımız var. Sadece bu parazitin oluştuğu durumlarda, riskli vakaları başka hastanelere yönlendiriyoruz' dedi.
Özlü, bu sorunun yaklaşık 2 yıldır yaşandığını, TRT Bölge Müdürlüğüne durumu sözlü olarak ilettiklerini belirtti.KTÜ Mühendislik Fakültesinden de radyo dalgalarıyla ilgili ölçüm yaparak bir rapor hazırlamalarını istediklerini ifade eden Özlü, raporun kendisine henüz ulaşmadığını ancak yapılan bazı ölçümlere göre dalgaların yoğun bulunduğunu kaydetti.

tv8.com.tr
**
 

TRT Vericisi Sorun Oldu

View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: Serbest paylasim :: Haberler-