uydu frekans haber
 
HomeHome  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log in  

Share | 
 

 Ömrümüz yollarda geçiyor

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
KULLANICI İSMİ
Editör
Editör

12
avatar
34

PROFİL BİLGİLERİ
Takim : Gs
Nerden : Adiyaman
Meslek : yazar
Mesaj sayisi : 497
Rep puani : 1488
Rep gücü : 3
Join date : 2010-08-20
Age : 38

İLETİŞİM
View user profile http://frekans.forumotion.com

PostSubject: Ömrümüz yollarda geçiyor 25/8/2010, 17:17

**
Ulaşımdaki bu zaman kaybı beden ve ruh sağlığımızı derinden sarsıyor ve iş performansımızı etkiliyor

Regus'un internet üzerinden yaptırdığı ankete göre, çalışanlar için işe gidiş gelişlerde trafikte kaybedilen zaman ve mesafenin uzak olmasının, esnek çalışma uygulamalarındaki ilerlemelere rağmen hala bir sorun olarak ortaya çıktığı belirlendi.

Ankette, Türkiye'de çalışanların yüzde 15'inin her gün işlerine gelip giderken 90 dakika harcadığı, dünya genelinde ise bu oran yüzde 20 olduğu kaydedildi.

Ankette, çalışanlar için işe gidiş gelişlerde kullanılan araçlar arasında en popüler aracın yüzde 64'lük bir oranla araba olduğu tespit edildi. Ankette, dünya genelinde çalışanların yüzde 7'sinin işyerlerine gidiş ve gelişlerde maaşlarının yüzde 10'unu ya da daha fazlasını ulaşım masraflarına harcadıkları belirlendi. Ankette Türkiye'de ise bu oranın yıllık maaşın yüzde 5'i kadar kaydedildi.

YÜZDE 76'YLA ORTALAMAYI GEÇTİK

Regus'un, Orta/Doğu Avrupa ve Balkanlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Garry Gürtler, "İşe gidiş ve gelişlerde kaybedilen zamanın personel işgücü, sağlığı ve moraline verebileceği zararlı etkileri durdurabilmek için, anlayışlı şirketler çalışma uygulamalarında daha esnek davranmakta ve çalışanlarının evlerine daha yakın çalışabilmeleri için iş yeri çözümleri aramaktadırlar. Yaptırdığımız anketten çıkan bir sonuca göre, Türkiye'de işe gidiş gelişlerde araba kullanımı yüzde 76'yla ortalamanın çok üzerindedir. Diğer ulaşım araçları da sırasıyla yüzde 6 ile belediye otobüsleri ve yüzde 5 ile taksiler olarak ortaya çıkmaktadır. Türkiye'de en az popüler olan ulaşım yolu yüzde 1'den az bir oranla tren olarak gözükmektedir" ifadelerini kullandı.

STRES ARTIYOR, İŞGÜCÜ KAYBOLUYOR

Gürtler, ulaşımında yaşanan bu zaman kaybının aynı zamanda çalışanlara bir stres yüklediğini, bunun da yüksek kan basıncından, kas-iskelet hastalıklarına ve düşünsel performans üzerindeki olumsuz etkilere kadar bir dizi işgücü kaybı yaratan olumsuzluklara neden olduğuna da dikkat çekti.

BUGÜN
**
 

Ömrümüz yollarda geçiyor

View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: Serbest Kürsü :: Yaşam ve Sağlık-